Istotne sprawy dziecka

Rodzice żyjący w rozłączeniu nie zawsze są w stanie porozumieć się co do kwestii takich jak istotne sprawy dziecka. W braku porozumienia niekiedy pojawia się konieczność zwrócenia się do sądu opiekuńczego o wydanie zastępczej zgody. Dotyczy to między innymi zmiany miejsca zamieszkania dziecka, wydania paszportu czy wyjazdu za granicę. Kancelaria Adwokacka Zuzanny Lewandowskiej pomaga klientom w sprawach dotyczących istotnych spraw dziecka, gdy rodzice nie są w stanie dojść do porozumienia. Jak wygląda współpraca z Kancelarią?

Kontakt

W pierwszej kolejności skontaktuj się z nami. Zarówno rozmowa telefoniczna jak i kontakt mailowy do niczego Cię nie zobowiązują. Kontakt jest możliwy pod numerem telefonu: +48 510 668 414 od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00-16:00, adresem e-mail: kontakt@kancelarialewandowska.com albo za pośrednictwem formularza kontaktowego dostępnego w zakładce „Kontakt” na górze strony, przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu.

Rozmowa

W trakcie krótkiej rozmowy prawnik zapyta się Ciebie o podstawowe kwestie, czyli w jakiej kwestii nie jesteś w stanie dojść do porozumienia z drugim rodzicem Twojego dziecka, co chcesz uzyskać, jak wygląda Wasza sytuacja, jakimi dokumentami dysponujesz, itp.

Wycena

W dalszym kroku, na podstawie przekazanych przez Ciebie informacji, zostanie przygotowana dla Ciebie indywidualna wycena. W zależności od Twoich potrzeb, wycena obejmuje prowadzenie całej sprawy sądowej, sporządzenie pisma (pismo wszczynające postępowanie, pisma w toku postępowania, porozumienia rodzicielskie, itp.) lub udzielenie konsultacji w sprawie.

Akceptacja wyceny

Wycena musi zostać przez Ciebie zaakceptowana. Kancelaria nie podejmie się żadnych czynności do momentu akceptacji wyceny i nie obciąży Cię kosztami.

Niezbędne dokumenty i ustalenia

Po akceptacji wyceny Kancelaria przygotuje dla Ciebie stosowne dokumenty, takie jak projekt umowy o prowadzenie sprawy oraz pełnomocnictwo w przypadku reprezentacji sądowej, czy listę potrzebnych informacji do sporządzenia pisma. Jeżeli została wybrana konsultacja, ustalisz z prawnikiem dogodny termin i formę konsultacji (stacjonarna, zdalna, mailowa lub telefoniczna).

Rozpoczęcie współpracy

W ostatnim kroku prawnik przekaże Ci wszystkie niezbędne informacje dotyczące współpracy, odpowie na Twoje pytania oraz wskaże dalsze kroki i terminy ich realizacji. Kancelaria na bieżąco będzie informowała Cię o postępach w sprawie. W każdej chwili możesz także skontaktować się z nami i uzyskać potrzebne informacje.